Wielu pyta - skoro diody są tak efektywne i się "nie grzeją" - do czego potrzebny im radiator?


Odpowiedź jest prosta - ciepło jest naturą żarówki, ale zabójcą diody. Dioda istotnie wydziela dużo mniej ciepła od żarówki, jest jednak o wiele bardziej czuła na ciepło. Wysoka temperatura stanowi zasadę działania żarówki (temperatura włókna: 2200 ° C - 2700 ° C), jest jednak niepożądanym efektem ubocznym działania diody (już temperatura 180 ° C może zniszczyć diodę wysokiej jakości). Niska temperatura pracy LED jest gwarancją jej wysokiej trwałości, dlatego poprzez różne konstrukcje obudów diod i radiatorów dąży się do jej minimalizacji.

Nasi specjaliści opracowali nowy, bardzo wydajny typ radiatora. Jest on wykonywany maszynowo, ze stopu aluminium o wyśmienitych parametrach przewodzenia ciepła i przekazywania go do otoczenia.

W połączeniu z wysokiej jakości obwodami drukowanymi oraz starannie dopracowaną technologią montażu i kontrolą jakości, radiatory pozwalają stworzyć bardzo trwałe i niezawodne systemy oświetleniowe (pod warunkiem stosowania wysokiej jakości komponentów PowerLED).

Podsumowując więc - dużych rozmiarów radiator nie musi oznaczać wysokich temperatur wywoływanych przez diodę. Bardziej powinien być kojarzony z możliwością uzyskania wysokiej żywotności systemu. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko jeden z warunków do jej uzyskania.